KONST / Litografier / Färglitografi 14896085

nr 1489 6085

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Vinter i bostadsområdet. Signerad, färglitografi, numrerad 54/310. Bildmått: 37x49 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 september 2022
kl 18:26:42

7/9 00:45:33 1      Vinnande bud

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén